marc colpaert
Op zaterdag 3 oktober werd voor de 18de keer de Dag van de Lambiek georganiseerd. De jaarlijkse hoogdag van dit aloude bier vond dit jaar plaats bij Geuzestekerij Odilon in Bever. Vanaf 14.00 uur konden bezoekers er lambieken van verschillende producenten uit het Pajottenland en de Zennevallei ontdekken en kennismaken met het verhaal van geuzesteker Thomas Singelé. Wist u trouwens dat deze zaak ook open is in het weekend.
De Dag van de Lambiek is al achttien edities lang een vaste afspraak voor liefhebbers van spontane gisting. Lang voor er sprake was van een Maand van de Lambiek zette vzw Het Geuzegenootschap met dit evenement jaarlijks de schijnwerpers op dit bijzondere streekbier. Sinds de provincie Vlaams-Brabant de Maand van de Lambiek lanceerde, vormt de Dag van de Lambiek ook het feestelijke startschot voor een hele maand vol activiteiten rond lambiek en geuze.
Lambiek uit het Pajottenland en de Zennevallei
Gastheer voor de Dag van de Lambiek is dit jaar Thomas Singelé. Zijn geuzestekerij is gevestigd in de gebouwen van de voormalige brouwerij Jouret(Plaats 70). De naam Odilon verwijst naar Odilon Jouret, de laatste brouwer op de site. Nadat de brouwactiviteiten er aan het begin van de twintigste eeuw verdwenen, knoopte Singelé – in het dagelijkse leven brandweerman – vijf jaar geleden opnieuw aan bij het bierverleden van de plek.
marc colpaert